Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Okay!

Zmiana nazwy firmy. Co dalej?

Przedsiębiorca zmieniający nazwę firmy zazwyczaj nie wie, jakie kroki powinien wykonać, a dokładnie gdzie powinien zgłosić zmianę i kogo powinien o tym poinformować.

Przedsiębiorca zmieniający nazwę firmy powinien przede wszystkim zgłosić ten fakt na formularzu aktualizującym CEIDG-1. Formularz powinien złożyć w ciągu 7 dni, licząc termin od dnia kiedy powstała zmiana.

Po złożeniu wniosku CEIDG dane zostaną równocześnie zmienione także w Urzędzie Skarbowym i Statystycznym oraz oddziałach ZUS / KRUS.

Dodatkowo przedsiębiorca powinien poinformować o tym fakcie wszystkich swoich kontrahentów. Pozwoli to uniknąć wystawiania błędnych faktur przez nich wystawianych. W tym wypadku to przedsiębiorca decyduje w jaki sposób poinformuje swoich kontrahentów, najczęściej dokonuje się tego poprzez masową wysyłką wiadomości e-mail lub poprzez telefon.

Na koniec należy wspomnieć jeszcze o braku konieczności aktualizowania jednego z dokumentów VAT. Dokładniej mówiąc przedsiębiorca nie musi składać formularza aktualizującego VAT-R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *