Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Okay!

Jakim dokumentem poprawić błąd w nazwie firmy?

Jaki dokument należy wystawić w przypadku, gdy kontrahent wystawić nam fakturę na błędne dane, tzn. pomylił się w nazwie firmy lub nie dopisał do nazwy firmy imienia i nazwiska właściciela?

W momencie, gdy błąd został odkryty przez nabywcę (a nie sprzedawcę) a jest to drobny błąd w nazwie firmy, należy samodzielnie poprawić go notą korygującą i odesłać ją do sprzedawcy – aby ją potwierdził, ponieważ nabywca musi posiadać dowód akceptacji. Dodatkowo sprzedawca będzie mógł skorygować ten dokument również u siebie.

Inaczej wyglądałoby to po naszej stronie, w sytuacji, gdyby pomyłka nastąpiła z naszej strony, a więc to my, jako firma X wystawilibyśmy błędnie fakturę i to z dużo poważniejszym błędem np. ilości produktu lub nazwy. W tym wypadku sprzedawca (a więc my) mógłby wystawić fakturę korygującą. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *