Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Okay!

Wydatki na naukę języków obcych a koszty podatkowe

Dokumenty dotyczące pełnomocnictwa (ogólne, szczególne i do doręczeń) już niedługo będą przesyłane drogą elektroniczną. Już na początku nowego roku (z dniem 1 stycznia 2016 roku) wejdzie w życie rozporządzenie pozwalające na powyżej opisaną możliwość.

Dla przykładu: Osoba, która chce skorzystać z kursu nauki wybranego języka obcego, ponieważ jest to niezbędne do jego zawodu lub uzyskania specjalizacji (np. jest w trakcie egzaminów, a warunkiem uzyskania specjalizacji jest zdanie testu w wybranym języku), może koszty poniesione z tego tytułu zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w prowadzonej działalności gospodarczej.

Niektóre zawody wymagają ciągłego szkolenia i rozwijania się poprzez ciągłe zwiększanie swoich kwalifikacji, co wiąże się z pewnymi kosztami. Jednakże poniesione koszty zwrócą się w przyszłości, ponieważ podnoszenie kwalifikacji będzie miało wpływ na uzyskiwane później przychody z prowadzonej działalności (dzięki zwiększonym kwalifikacjom np. w dziedzinie medycyny, lekarz będzie mógł dotrzeć do coraz to większej liczby pacjentów, dzięki swojej fachowości i kwalifikacjom).

W związku z powyższym przykładem, trudno nie zgodzić się, iż niektóre wydatki związane z określonym zawodem są zasadne, ponieważ potrzeby zawodowe w prowadzonej działalności (np. kurs języków obcych) mają późniejszy wpływ na zwiększenie się przychodów przedsiębiorstwa. Tak więc, wydatki np. wskazane w powyższym przykładzie, mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *