Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Okay!

Ulga na start – zwolnienie ze składek ZUS

Ulga na start to jedna ze zmian, które wejdą w życie wraz z nową Konstytucją Biznesu i będą obowiązywały od 30 kwietnia 2018 roku.

Dotyczy ona przedsiębiorców rozpoczynających działalność gospodarczą.

Wg tych zmian przedsiębiorcy Ci będą zwolnieni z obowiązku opłacania składek na ubezpieczenie społeczne przez 6 miesięcy od dnia podjęcia działalności gospodarczej. (składki na ubezpieczenie zdrowotne muszą być przez ten czas opłacane!).

Po upływie tego okresu , tak jak to było do tej pory, przedsiębiorca przez kolejne dwa lata będzie mógł opłacać tzw. „mały ZUS”.

Ważną kwestią jest możliwość skorzystania z ulgi na start nie tylko przez otwierających działalność gospodarczą po raz pierwszy, ale też przez przedsiębiorców, którzy podejmują działalność ponownie po upływie 60 miesięcy od dnia jej ostatniego zawieszenia lub zakończenia i nie wykonują jej na rzecz byłego pracodawcy.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *