Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Okay!

Kiedy nie trzeba składać deklaracji PIT?

the-record-books-1903205_640

Każdy podatnik wie, że jego obowiązkiem jest złożenie rocznej deklaracji podatkowej PIT. Jednakże występują wyjątki od tej reguły. Innymi słowy, istnieją grupy dochodów, które nie powodują obowiązku składania rocznego PIT-u. Zatem kto nie musi składać rocznego PIT-u?

Niektóre przychody nie podlegają opodatkowaniu, co w praktyce oznacza, że przychody te nie wymagają składania rocznej deklaracji PIT przez podatnika.

W związku z powyższym podatnik, powinien wpierw zajrzeć do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 21 tej ustawy) i porównać swoje przychody z listą przychodów wymienionych w wyżej wymienionej ustawie.

Jednakże istnieje jeden warunek! Aby podatnik nie musiał składać rocznej deklaracji PIT w ww. sytuacjach, nie może osiągnąć w ciągu roku żadnego innego przychodu — opodatkowanego przychodu na zasadach PIT. Przychód ten oczywiście. Natomiast w przypadku, gdy jednak osiągnie dodatkowy przychód, musi złożyć deklarację PIT, ale oczywiście bez ujmowania zwolnionych przychodów (ww. wymienionych).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *