Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Okay!

Kiedy należy robić raport dobowy i miesięczny na urządzeniu fiskalnym?

Każdy przedsiębiorca posiadający urządzenie fiskalne wie, że musi dokonywać raportu dziennego, czyli dobowego oraz miesięcznego, który jest podsumowaniem wszystkich wystawionych raportów dobowych. Jednakże nie do końca pojęcie te określa termin wykonania poszczególnych raportów.

Raport dobowy – dzienny

Każdy raport dobowy musi być wykonywany na koniec każdego dnia, zaraz po zamknięciu całej sprzedaży. Oczywiście podatnik może dokonać tego również na drugi dzień, ale przed dokonaniem rozpoczęcia kolejnej sprzedaży. Oznacza to, że każda sprzedaż z danego dnia musi być udokumentowana raportem dobowym.

W przepisach prawa nie ma narzuconego zakazu czy limitu wykonywania raportów dobowych w danym dniu. Co oznacza, że przedsiębiorca może w ciągu dnia dokonać nawet kilka raportów dobowych, ponieważ kwoty ze wspomnianych kilku raportów podadzą ostatecznie kwotę sumy z całego dnia.

Co w sytuacji, gdy nie mamy zarejestrowanej sprzedaży w danym dniu?

Jeżeli w danym dniu nie odbyła się żadna sprzedaż, która mogła być zarejestrowana na kasie fiskalnej, to podatnik nie ma obowiązku drukowania raportu dobowego.

 

Raport miesięczny

Każdy raport miesięczny musi być wykonywany na koniec każdego miesiąca za miesiąc poprzedni, nie później jednak niż do 25 dnia każdego kolejnego miesiąca. Raport musi być wykonany przed rozpoczęciem sprzedaży pierwszego pracującego dnia kolejnego miesiąca.

Raport miesięczny jest podsumowanie całego miesiąca, co oznacza, że zawiera w sobie wszystkie raporty dobowe zapisane w pamięci fiskalnej i jest pełnym podsumowaniem tych raportów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *