Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Okay!

Błędnie wystawiony paragon fiskalny

Prawidłowe wystawianie paragonów fiskalnych to nie problem, ale co jeśli popełnimy błąd przy wystawianiu paragonu fiskalnego. Co dalej?

W przypadku, gdy podatnik wystawił już paragon fiskalny i wydrukował go na urządzeniu fiskalnym, to nie ma już możliwości anulowania paragonu. Nie ma tutaj żadnych wyjątków, żadna kasa, czy drukarka fiskalna nie posiadają w sobie opcji anulowania wydrukowanego paragonu.

Przedsiębiorcy o tym wiedzą, tylko zastanawiają się często, jak mają sobie poradzić z tym tematem?

W praktyce większość z nich dokonuje tego po prostu samodzielnie. Oznacza to, że anulują sprzedaż ręcznie i odejmują ją z dziennego obrotu.

Jednakże, aby móc anulować dany paragon podatnik musi posiadać błędnie wystawiony paragon. Dodatkowo musi posiadać również druki anulowania sprzedaży z kasy fiskalnej i prawidłowo wypełnić odpowiedni druk, a następnie podpiąć do niego błędnie wystawiony paragon fiskalny. Po wykonaniu wymienionych wyżej czynności musi przekazać dany formularz z paragonem fiskalnym swojej księgowej, która odliczy z obrotu błędnie stworzoną sprzedaż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *