Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Okay!

Czy mogę mieć inne jednostki miary na różnych dokumentach?

Przedsiębiorca kupujący towary w różnych jednostkach miar prowadzi swoją sprzedaż w jednej jednostkach jednolitych. Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do umieszczania towarów na fakturach sprzedaży w innych jednostkach, niżeli zostały one pierwotnie zakupione.

Przedsiębiorca kupujący towary do swojej firmy w celu odsprzedaży kupuje je w różnych jednostkach miar (np. kg, metry), ale sprzedaje je w jednolitych jednostkach miary, a więc sztukach. Co w tej sytuacji ma zrobić?

Przepisy prawa nie zabraniają rejestrowania na fakturach sprzedaży innych miar, niżeli te, w których zostały dane towary zakupione. Oznacza to, że przedsiębiorca nie musi wprowadzać do faktur sprzedaży towarów w identycznej jednostce miary, w jakiej je zakupił. Jednakże czasem może zdarzyć się sytuacja, że kupimy dany towar jako całe opakowanie, a będziemy je sprzedawać na pojedyncze sztuki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *