Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Okay!

Co z kasą fiskalną, gdy zakończę działalność?

Jakie czynności należy wykonać względem Urzędu Skarbowego po zakupie kasy fiskalnej – omówiliśmy we wcześniejszym artykule. Teraz zajmiemy się wyjaśnieniem kolejnych kwestii – co w przypadku, gdy kończymy daną działalność?

Kwestie, które opiszemy poniżej nie dotyczą tylko sytuacji, w której to podatnik kończy działalność, ale również odnoszą się do sytuacji wymiany lub trwałego uszkodzenia pamięci fiskalnej.

W jednej z wyżej wymienionych sytuacji należy powiadomić właściwy urząd skarbowy oraz służby serwisowe o przyczynach zaprzestania używania kasy rejestrującej.

Również w przypadku, gdy nastąpi zmiana miejsca używania kasy fiskalnej, zmiana firmy, która serwisuje kasę lub gdy zmieni się urząd skarbowy (np. gdy podatnik zmieni siedzibę swojej firmy), to podatnik musi w ciągu 7 dni powiadomić o tym urząd skarbowy.

W związku z powyższym podatnik będzie musiał złożyć odpowiedni formularz zgłoszenia z aktualizacją danych dotyczących kasy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *