Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Okay!

Co to jest Rachunek Zysków i Strat?

Pojęcie to jest bardzo często kojarzone przez przedsiębiorców, ale nie wszyscy z nich wiedzą dokładnie, co on oznacza. W szczególności nowi przedsiębiorcy nie do końca znają jego pełne znaczenie.

Rachunek zysków i strat – podsumowanie zysków i strat, a więc przychodów i kosztów danego podmiotu (przedsiębiorstwa). Dodatkowo znajdują się w nim kategorie zwiększające lub zmniejszające WF, a więc wynik finansowy.

Dokument ten dołączany jest do sprawozdania finansowego, który obowiązkowo musi być składany przez przedsiębiorców (dodatkowo dołącza się do sprawozdania bilans i informację dodatkową).

W RZiS, a więc rachunku zysków i strat wykazuje się oddzielnie przychody, koszty, zyski i straty oraz obowiązkowe obciążenia wyniku finansowego za bieżący i poprzedni rok obrotowy (w innym przypadku wykazuje się oddzielnie przychody, koszty, zyski i straty oraz obowiązkowe obciążenia wyniku finansowego za bieżący okres sprawozdawczy oraz analogiczny okres sprawozdawczy poprzedniego roku obrotowego).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *