Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Okay!

Co to jest Rachunek Zysków i Strat?

Pojęcie to jest bardzo często kojarzone przez przedsiębiorców, ale nie wszyscy z nich wiedzą dokładnie, co on oznacza. W szczególności nowi przedsiębiorcy nie do końca znają jego pełne znaczenie.

Rachunek zysków i strat – podsumowanie zysków i strat, a więc przychodów i kosztów danego podmiotu (przedsiębiorstwa). Dodatkowo znajdują się w nim kategorie zwiększające lub zmniejszające WF, a więc wynik finansowy.

Dokument ten dołączany jest do sprawozdania finansowego, który obowiązkowo musi być składany przez przedsiębiorców (dodatkowo dołącza się do sprawozdania bilans i informację dodatkową).

W RZiS, a więc rachunku zysków i strat wykazuje się oddzielnie przychody, koszty, zyski i straty oraz obowiązkowe obciążenia wyniku finansowego za bieżący i poprzedni rok obrotowy (w innym przypadku wykazuje się oddzielnie przychody, koszty, zyski i straty oraz obowiązkowe obciążenia wyniku finansowego za bieżący okres sprawozdawczy oraz analogiczny okres sprawozdawczy poprzedniego roku obrotowego).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *