Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Okay!

Wypełnienie deklaracji rocznej za podatnika przez Urząd Skarbowy

Osoby nieprowadzące działalności gospodarczej mogą skorzystać z opcji wypełnienia za nich deklaracji rocznej PIT-37 przez Urząd Skarbowy.

Obecnie Urząd jest w stanie wypełnić PIT za podatnika, ale tylko na jego życzenie. Oznacza to więc, że podatnik zmuszony jest do wypełnienia odpowiedniego formularza – tylko elektronicznie.

Wniosek jaki należy wysłać do US, to PIT WZ, czyli inaczej “wniosek o rozliczenie PIT przez urząd skarbowy”.

Tak jak wcześniej wspominaliśmy wniosek składany jest tyko w formie elektronicznej, a więc albo za pośrednictwem formularza interaktywnego na stronie e-deklaracji, portalu podatkowym Ministerstwa Finansów lub za pośrednictwem bankowości elektronicznej (co jest chyba najwygodniejszą formą dla podatników).

Aby móc wysłać ww. wniosek, należy posiadać podpis online. W przypadku dwóch pierwszych sposobów jest to kwota przychodu z ubiegłego roku lub właśnie podpis elektroniczny. Natomiast w przypadku wysyłania wniosku poprzez bankowość elektroniczną danymi uwierzytelniającymi są login oraz hasło stosowane podczas logowania do banku – czyli znowu jest to najwygodniejsza forma.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *