Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Okay!

Kto ma prawo do preferencyjnych składek ZUS – wniosek PIT-WZ

PIT-WZ mogą złożyć podatnicy, którzy są zainteresowani wykonaniem zeznania rocznego przez Urząd Skarbowy.

Tak więc podatnik, który nie chce sam uzupełniać deklaracji rocznej może wspomóc się nową opcją wykonania tego przez urząd.

Oczywiście nie wszyscy mogą złożyć dany wniosek PIT-WZ, ponieważ dany przywilej dotyczy tylko podatników, którzy uzyskują przychody za pośrednikiem płatników – pracodawców, spółdzielni pracy,organów rentowych, centrów integracji społecznej, rolniczych spółdzielni produkcyjnych, osób prawnych i ich jednostek organizacyjnych, uczelni, aresztów śledczych, zakładów karnych.

W związku z powyższym widać, iż usługa dotycząca wykonania za danych podatników zeznania rocznego dotyczy tylko osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Tak więc przedsiębiorców dany przywilej nie obejmuje.

Warto jeszcze na koniec wspomnieć, iż dany wniosek może być złożony nie tylko przez osoby rozliczające się indywidualnie, ale również te rozliczające się wspólnie z małżonkiem, czy jako osoba samotnie wychowująca dziecko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *