Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Okay!

Przeglądy okresowe i kary – urządzenie fiskalne

Prowadzenie kasy fiskalnej i dokonywanie obowiązkowych czynności z nią związanych – rejestracja sprzedaży, drukowanie raportów itd. to obowiązek podatnika. Jednakże, jak to odnosi się do kontroli okresowych?

Przepisy prawa jasno określają, iż pełen obowiązek prowadzenia czynności dokonywanych na kasie leży po stronie podatnika. Tak samo obowiązek dokonywania okresowych przeglądów technicznych to odpowiedzialność podatnika, a więc właściciela urządzenia.

Okresowe przeglądy techniczne muszą być wykonywane przez odpowiedni serwis co 24 miesiące – nie dłużej.

Co jeśli nie dokonam przeglądu w wyznaczonym terminie?

Obowiązek, to obowiązek i nie ma od niego reguły i wyjątków. Podatnik, który nie dopilnuje danego terminu i zapomni wykonać badania technicznego swojego urządzenia fiskalnego może zostać zobowiązany do zwrotu ulgi udzielonej z tytułu zakupu kasy rejestrującej. W gorszym przypadku może zostać nałożona na niego kara finansowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *