Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Okay!

Program do magazynu

Firmy bardzo często zastanawiają się nad tym jaki mają wybrać program do zarządzania magazynem. Najlepiej zacząć od początku – uświadomić sobie co tak naprawdę potrzebujemy teraz, co będziemy potrzebowali w przyszłości, a wtedy sprawdzić jaki program jest w stanie to zaoferować.

W jaki sposób wybrać program magazynowy dla swojej firmy?
1. Najlepiej na początku zastanowić się nad tym, czego potrzebujemy i oczekujemy od danego programu.
  • Czy program ma takie funkcje jak: skanowanie kodów kreskowych produktów, dodawanie wielu produktów na raz, dodawanie wielu zdjęć produktów, możliwość utworzenia katalogów produktów, czy posiada łatwą edycje dodanych produktów i/lub usług i możliwość podglądu historii danego produktu, możliwości pobierania raportów (np. stan magazynowy, cennik produktów itp.) itd.
  • Czy opcja magazynu udostępnia: możliwość utworzenia więcej niż jednego magazynu, czy jest możliwość utworzenia magazynu wypożyczeń, czy posiada wszystkie rodzaje dokumentów magazynowych do wystawienia itp.
  • Czy oprócz zarządzania magazynem potrzebujemy też innych programów, ponieważ możemy poszukać już programu, który na przykład oferuje w sobie również fakturowanie, księgowość, kadry i płace, CRM itp., aby uniknąć w przyszłości niepotrzebnych zmian – przenoszenia danych do innych programów. Lepiej zastanowić się wcześniej czy program spełni nasze oczekiwania „na teraz i później”, abyśmy nie musieli zbyt szybko go niepotrzebnie zmieniać.
2. Warto wpierw przetestować wersję demo lub pobrać wersje bezpłatną programu i zapoznać się z jej możliwościami, a następnie wykupić wersję płatną, jeżeli program spełni ww. wymienione oczekiwania.

Jeżeli firma nie posiada wersji demo lub bezpłatnej oznacza, że ma coś do ukrycia lub po prostu nie jest korzystna dla Klienta – nie dba o to, aby mógł się on upewnić w oferowanych funkcjach programu.

Programy, które są możliwe do instalowania na dysku komputera oraz te udostępnione w tzw. „chmurze” są tworzone współczesną techniką, co pozwala na stworzenie oprogramowania z intuicyjnym interfejsem, niewymagającym specjalnych szkoleń. W tym temacie jednak najlepszym rozwiązaniem są te drugie (udostępniane „w chmurze”), ponieważ są one bardzo proste i przyjazne w obsłudze, aktualizacje robione są przez autorów programu nieodpłatnie (inaczej niż w przypadku programów na dysku, gdyż tam trzeba pobierać je samemu, zazwyczaj odpłatnie), wszelkie bazy danych nie są możliwe do usunięcia przez awarię komputera (inaczej niż ma się to w przypadku programów umieszczonych na dysku komputera) itd. Plusów jest dużo, dlatego nie należy się obawiać programów online.

3. Wsparcie techniczne, pomoc zdalna – to ważne!

W dzisiejszych czasach nie trzeba jechać do siedziby firmy, aby skonfigurować program lub rozwiązać zaistniały problem. Nowoczesne narzędzia zdalnej pracy umożliwiają błyskawiczne, bezpieczne połączenie przez Internet i pomoc techniczną bezpośrednio przez kontakt telefoniczny czy mailowy. Wystarczy podać konsultantowi nazwę konta, aby mógł rozwiązać problem, czy pomóc w obsłudze programu.


Wyżej wymienione kryteria spełnia niewiele programów na rynku. Ze swojej strony polecić możemy program do magazynu Systim, który jednocześnie świetnie sprawdza się nie tylko w obsłudze magazynu, ale również w kwestiach fakturowania, obsłudze zamówień i księgowości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *