Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Okay!

Powraca wersja papierowa deklaracji CIT – 8

Już od 25 października 2019 r. niektórzy podatnicy podatku dochodowego od osób prawnych będą mogli składać zeznania CIT-8 w postaci papierowej.

Ministerstwo Finansów powiadamia, że ustawą z dnia 11 września 2019 r. o uchyleniu ustawy o specjalnym podatku węglowodorowym oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2019 r. poz. 1978) została wznowiona możliwość składania zeznania CIT-8 w postaci papierowej.

Zakres uprawnienia obejmie podatników podatku dochodowego od osób prawnych, którzy osiągają wyłącznie dochody wolne od podatku na podstawie art. 17 ust. 1 ustawy o CIT i niepełniących funkcji płatnika na podstawie odpowiednich [1] przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Zezwolenie papierowego złożenia zeznania CIT – 8 dotyczyć będzie rozliczenia dochodu także za 2018 r. Za okres ten składanie zeznań CIT-8 podlega obecnie prolongacie do dnia 31 października 2019 r. – mocą rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 21 marca 2019 r. w sprawie przedłużenia terminu do złożenia zeznania przez niektórych podatników osiągających dochody wolne od podatku dochodowego od osób prawnych (Dz. U. poz. 549).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *