Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Okay!

Powraca wersja papierowa deklaracji CIT – 8

Już od 25 października 2019 r. niektórzy podatnicy podatku dochodowego od osób prawnych będą mogli składać zeznania CIT-8 w postaci papierowej.

Ministerstwo Finansów powiadamia, że ustawą z dnia 11 września 2019 r. o uchyleniu ustawy o specjalnym podatku węglowodorowym oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2019 r. poz. 1978) została wznowiona możliwość składania zeznania CIT-8 w postaci papierowej.

Zakres uprawnienia obejmie podatników podatku dochodowego od osób prawnych, którzy osiągają wyłącznie dochody wolne od podatku na podstawie art. 17 ust. 1 ustawy o CIT i niepełniących funkcji płatnika na podstawie odpowiednich [1] przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Zezwolenie papierowego złożenia zeznania CIT – 8 dotyczyć będzie rozliczenia dochodu także za 2018 r. Za okres ten składanie zeznań CIT-8 podlega obecnie prolongacie do dnia 31 października 2019 r. – mocą rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 21 marca 2019 r. w sprawie przedłużenia terminu do złożenia zeznania przez niektórych podatników osiągających dochody wolne od podatku dochodowego od osób prawnych (Dz. U. poz. 549).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *