Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Okay!

Obowiązek przechowywania faktur

Każdy podatnik zobowiązany jest do przechowywania faktur. W jaki sposób należy przechowywać faktury oraz w jakim terminie?

Według art. 112 ustawy o podatku towarów i usług, podatnik zobowiązany jest do przechowywania faktur aż do czasu upływu przedawnienia zobowiązania podatkowego, dokładniej mówiąc przez okres 5 lat licząc od daty końca roku kalendarzowego.

Przechowywane faktury muszą być podzielone na okresy rozliczeniowe. Dodatkowo muszą spełniać kilka podstawowych zasad: muszą być podzielone w sposób zapewniający ich łatwe odszukanie, muszą być czytelne, autentycznego pochodzenia i zawierać integralną treść.

Faktury mogą być przechowywane tradycyjnie, a więc w sposób papierowy lub elektronicznie, a więc w programach online lub innych. Faktury otrzymane od sprzedawcy w formie papierowej mogą być bez problemu przeniesione na format elektroniczny i odwrotnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *