Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Okay!

Kiedy nie trzeba ewidencjonować sprzedaży na kasie?

bussines-44

Są sytuacje, w których sprzedaż nie spełnia zasad sprzedaży wysyłkowej i przedsiębiorca nie musi posiadać kasy/drukarki fiskalnej. 

Zwolnienie dotyczące posiadania kas/drukarek fiskalnych dotyczy tych przedsiębiorców, którzy spełnią poniższe warunki:

  • zapłata za towar jest dokonywana za pośrednictwem banku, poczty lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej na rachunek bankowy sprzedawcy

  • sprzedawca prowadzi ewidencję zapłat, z której jednoznacznie wynika jakiej konkretnie czynności dotyczyła i na czyją rzecz została dokonana ( dane nabywcy, w tym jego adres)

 

Jeżeli ww. warunki zostałyby spełnione sprzedawca nie musiałby rejestrować sprzedaży na kasie fiskalnej, a tym samym nie musiałby wysyłać klientom paragonów fiskalnych.

Jednakże należy jeszcze podkreślić, że na pewne rodzaje sprzedaży został nałożony obowiązek posiadania kasy fiskalnej nawet mimo spełnienia ww. warunków. W tym wypadku sprzedaż musi być obowiązkowo zewidencjonowana na kasie fiskalnej, a paragon przekazany klientowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *