Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Okay!

Karta przychodów

Dopiero po ustaleniu listy płac tworzona jest karta przychodów danego pracownika. Jakie dane więc zawiera i do czego służy?

Po sporządzeniu listy płac, wystawiana jest karta przychodów, która zawiera wynagrodzenia wynikające ze stosunku pracy oraz dane dotyczące wynagrodzenia z tytułu umów zawartych z własnym pracownikiem na innej podstawie niż stosunek pracy.

W związku z powyższym karta przychodów powinna zawiera informacje dotyczące kwoty wypłaconego wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę lub umowy zlecenia, agencyjnej lub inne umowy rodzącej tytuł do ubezpieczenia. Powinna również zawiera informację o składkach na ubezpieczenie emerytalne i rentowe, kwoty wypłaconych zasiłków z ubezpieczenia społecznego i inne. Dzięki ujęciu takich informacji w karc ie przychodów będzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *