Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Okay!

Jakie daty na fakturze?

Po zmianach przepisów przedsiębiorcy mają problem z określeniem daty na fakturach. Nie mają pojęcia, jakie daty są obowiązkowe, a jakie dodatkowe i wymagane w określonych sytuacjach.

W związku z powyższym wyjaśniamy, iż daty na fakturze mogą być dwie. Mianowicie data wystawienia oraz data dokonania lub zakończenia dostawy towarów lub wykonania usługi lub otrzymania zapłaty.

Jednakże pierwsza data, a więc data wystawienia, musi pojawić się na fakturze ZAWSZE! Natomiast druga data jest zależna od tego, czy data jest określona i różni się od daty wystawienia. W tym wypadku należy dopisać taką datę – art. 106e ust. 1 pkt 1 i 6 ustawa o podatku towarów i usług.

„1. Faktura powinna zawierać:

1) datę wystawienia; (…)

6) datę dokonania lub zakończenia dostawy towarów lub wykonania usługi lub datę otrzymania zapłaty, o której mowa w art. 106b ust. 1 pkt 4, o ile taka data jest określona i różni się od daty wystawienia faktury; (…).”

– art. 106e.  ust. 1 pkt 1 i 6 [Faktura] ustawa o podatku towarów i usług.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *