Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Okay!

Jakie dane powinny być na pieczątce firmowej?

folder-1016290_640

Przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się na posiadanie pieczątki firmowej muszą obowiązkowo wiedzieć jakie elementy danych muszą się w niej znaleźć.

Pieczątka firmowa nie jest obowiązkiem przedsiębiorcy, a raczej jest jego dobrowolnym wyborem. Żadne przepisy prawa nie narzucają na przedsiębiorcę posiadania pieczątki firmowej. Jednakże niektórym przedsiębiorcom przydaje się ona w codziennym prowadzeniu firmy lub przy załatwianiu spraw w instytucjach finansowych, w których to najczęściej wymaga się potwierdzenia dokumentów (np. założenia konta firmowego w banku) pieczątką firmową.

Jak wspomniano już wyżej podatnicy, którzy zdecydowali się na wyrobienie pieczątki firmowej, muszą zapoznać się z tym, jakie podstawowe dane muszą się w niej znaleźć.

Głównie to przedsiębiorcy sami decydują jakie informacje mają znaleźć się na ich pieczątce firmowej. Mogą to być takie dane, jak:

  • pełna nazwa firmy,
  • adres siedziby,
  • numer NIP,
  • informacje kontaktowe: telefon kontaktowy, faks, adres e-mail, adres strony internetowej firmy itp.

Należy jednak podkreślić, że niektóre dane są niezbędne, ponieważ wymagają tego przepisy prawa. Między innymi ustawa o statystyce publicznej narzuca na podmioty podlegające wpisowi do rejestru podmiotów gospodarki narodowej (czyli posiadające numer REGON) do podawania tego numeru Regonu w pieczęciach firmowych.

Podsumowując, wyrobienie pieczątki firmowej jest dobrowolnym wyborem przedsiębiorcy. Nie zmienia to jednak faktu, że pieczątka wzbudza wiarygodność i estetykę całego dokumentu i odejmuje kwestie wpisywania ręcznie wszystkich danych firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *