Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Okay!

Jak otrzymać zwrot z zakupu kasy fiskalnej?

Wiele przedsiębiorców, którzy zmuszeni są do zakupu kasy fiskalnej zastanawiają się czy przysługuje im prawo do zwrotu i ile wynosi zwrot z zakupu?

Przepisy prawa mówią o tym, że każdy podatnik może uzyskać zwrot z zakupu urządzenia fiskalnego, jeżeli spełnia wszystkie wymagane obowiązki. Zwrot z zakupu urządzenia fiskalnego to 90%, ale nie może przekraczać kwoty 700 zł netto. Aby jednak móc skorzystać ze zwrotu z zakupu kasy podatnik musi wykonać parę czynności.

Przede wszystkim na początku musi złożyć odpowiednie zawiadomienie do US z informacją o ilości i miejscu instalowania urządzeń fiskalnych oraz o zakupie kasy/drukarki fiskalnej – urządzenie należy zapłacić w całości.
Następnie zakupione urządzenie musi być zafiskalizowane i rozpoczęte odnośnie pracy – posiadanie dwóch raportów dobowych, pierwszego zerowego tworzonego podczas fiskalizacji, drugi informujący o rozpoczęciu pracy na kasie po pierwszym dniu sprzedaży.
Na końcu podatnik musi złożyć kolejne zawiadomienie do US, tym razem z informacją o instalacji urządzenia fiskalnego. Termin na złożenie danego zawiadomienia to 7 dni liczonych od dnia fiskalizacji.
Dopiero po wykonaniu powyższych czynności podatnik może ubiegać się o zwrot z zakupu urządzenia fiskalnego. W tym celu musi złożyć odpowiedni wniosek o zwrot z załączeniem wymaganych załączników.
* Należy jeszcze wspomnieć, iż podatnik, który zakupił więcej urządzeń fiskalnych niż tylko jedno, oczywiście może również starać się o zwrot z zakupu.
Uwaga!
Warto pamiętać, że po uzyskaniu zwrotu z zakupu należałoby użytkować dane urządzenia przez okres minimum 3 lat, ponieważ w momencie zakończenia działalności, ogólnie przy wyrejestrowaniu urządzenia przed upłynięciem 3 lat – ulga może zostać wycofana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *