Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Okay!

Gdzie trzeba złożyć wniosek CEIDG?

Wniosek CEIDG-1 składany jest przez osoby fizyczne, które zakładają własną działalność gospodarczą. Po wypełnieniu wniosku należy złożyć w odpowiednim urzędzie – jakim?

Osoby wypełniające wniosek CEIDG-1 zobowiązane są do złożenia go w urzędzie miasta lub gminie – instytucje właściwe ze względu na miejsce zamieszkania danego przedsiębiorcy.

Wnioski nie muszą być wypełniane odręcznie na papierze, można również skorzystać z dostępnych możliwości wypełnienia formularza w formie elektronicznej. Co oznacza, że firmę można obecnie założyć już w formie online – szybko i sprawnie bez przymusu pojawiania się w odpowiednich instytucjach w celu złożenia wniosku.

W związku z powyższym, wniosek CEIDG-1 można złożyć w formie:

  • wersja papierowa składana osobiście – wniosek złożony przez przedsiębiorce osobiście lub przez upoważnionego pełnomocnika (notarialnie),
  • wersja papierowa wysłana listem poleconym – wypełniony wniosek papierowy wysyłany jest przez przedsiębiorce listem poleconym wraz z potwierdzeniem (notarialnym) własnoręczności podpisu wnioskodawcy,
  • wersja elektroniczna ez podpisu – wniosek wysyłany elektronicznie niepodpisany bezpiecznym podpisem elektronicznym,
  • wersja elektroniczna z podpisem – wniosek wysyłany elektronicznie odpisem elektronicznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *