Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Okay!

Czy dokument WZ można zaliczyć do kosztów w KPiR?

receipts-1372961_640

WZ-ka – jest dokumentem rejestrującym „wydanie zewnętrzne”, a więc potwierdza wydanie towarów lub wyrobów gotowych z magazynu na zewnątrz.

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, czy na podstawie ww. dokumentu mogą dokonać zapisów w KPiR. Odpowiedź znajduje się w dalszej części artykułu.

Ogólnie rzecz biorąc dokumenty WZ nie mogą być ujmowane jako koszty w KPiR, ponieważ nie posiadają obowiązkowych danych, aby mogły być uznane za dowód księgowych – brakuje podpisów osób uprawnionych do prawidłowego udokumentowania operacji gospodarczej.

Jednak, aby można było potraktować dokument WZ jako dowód księgowy, musi on posiadać niezbędne dane, które określone są w rozporządzeniu w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów.

Ponieważ tak, jak wspomniano powyżej – bez tych danych, nie ma możliwości zaliczenia zakupu towarów do kosztów w KPiR. Jednakże można w tym wypadku poprosić o fakturę, która będzie zawierała wszelkie niezbędne dane.

 

One thought on “Czy dokument WZ można zaliczyć do kosztów w KPiR?

  1. „by można było potraktować dokument WZ jako dowód księgowy, musi on posiadać niezbędne dane, które określone są w rozporządzeniu w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów.”- PROSZE O KONKRETY TJ. JAKIE NIEZBĘDNE DANE MUSI POSIADĆ WZ ABY UZNANO JA ZA DOWÓD KSIĘGOWY W KPiR??,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *