Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Okay!

Czy dokonuje się zaokrągleń w rejestrach VAT i deklaracjach?

Zgodnie z ustawą o VAT przedsiębiorcy, którzy wystawiają oraz otrzymują jakiekolwiek faktury sprzedażowe i zakupowe, są zmuszeni do prowadzenia rejestrów sprzedaży i zakupów VAT.

W związku z powyższym kwoty jakie ujmowane są na fakturach zaokrągla się do pełnych groszy. Co oznacza, że kwoty te pojawią się w ewidencjach podatku VAT również w tej samej dokładności – co do grosza.

Oprócz wymaganych zaokrągleń w rejestrach VAT, wymaga się również zaokrągleń w niektórych pozycjach deklaracji. Oznacza to, że przy wypełnianiu deklaracji należy zwrócić uwagę na to, w których pozycjach wymagane są zaokrąglenia danych kwot.

Wszystkie szczegółowe informacje na ten temat znajdują się w załączniku nr 4 do rozporządzenia MF w sprawie wzorów deklaracji dla podatku od towarów i usług.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *