Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Okay!

Co musi zawierać nota korygująca?

Nota korygująca można poprawić tylko błędy formalne, a więc drobne błędy. Na pewno nie ma możliwości poprawienia notą korygującą takich elementów z faktury, jak cena, ilość itp.

Wystawiając notę korygującą trzeba pamiętać o zamieszczeniu danych, które będą ją identyfikować z tym rodzajem dokumentu. W związku z art. 106k ustawy o VAT nota taka powinna zawierać co najmniej:

  • wyrazy „NOTA KORYGUJĄCA”,
  • numer kolejny i datę jej wystawienia;
  • imiona i nazwiska lub nazwy podatnika i nabywcy towarów lub usług oraz ich adresy i numer za pomocą którego podatnik jest zidentyfikowany na potrzeby podatku, a także numer, za pomocą którego nabywca towarów lub usług jest zidentyfikowany na potrzeby podatku lub podatku od wartości dodanej,
  • dane zawarte w fakturze, której dotyczy faktura (data wystawienia, numer faktury, dane nabywcy i sprzedawcy wraz z NIP-ami)
    wskazanie treści korygowanej informacji oraz treści prawidłowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *