Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Okay!

✍ Zakup odzieży pracowników w kosztach firmowych

art (3)

Zdarza się, że firmy nie umieszczają elementów firmowych na ubiorze służbowym pracowników – logo firmowe lub inne znaki/hasła reklamowe. Nie stanowi to jednak problemu przy zaliczaniu wydatku do kosztów uzyskania przychodu, ponieważ dane elementy nie są jedynym kryterium branym pod uwagę przy rozliczaniu wydatków nabycia w kosztach firmowych.

Decyzję o używaniu ubiorów służbowych oczywiście wydaje kierownik zakładu, a obowiązek rozliczenia w kosztach podatkowych, należy do obowiązków pracodawcy. Aby jednak, strój został zakwalifikowany jako służbowy, muszą zostać spełnione pewne warunki, mianowicie:

▼ noszenie danego stroju musi być wpisane w obowiązek pracownika – wynikający z regulaminu pracy czy umowy o pracę

▼ oraz strój musi wyróżniać się pewnymi elementami charakterystycznymi, aby uniemożliwiał wykorzystanie go do innych celów niżeli służbowych. Do których należy nie tylko element logo firmowego, ale również charakterystyczny krój i kolor (np. dopasowany do konkretnego działu firmy), a więc zindywidualizowany krój i kolor dla danej firmy.

Jeżeli powyższe warunki zostaną spełnione, a mimo to ubiór firmowy nie posiada na sobie żadnego znaku firmowego, to dana odzież może zostać zaliczona do kosztów firmowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *