Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Okay!

Skrócony termin zwrotu nadwyżki podatku VAT naliczonego nad należnym

Podatnicy zastanawiają się ile wynosi skrócony termin zwrotu nadwyżki podatku VAT naliczonego nad należnym?

Skrócony termin zwrotu może nastąpić po złożeniu przez podatnika odpowiedniego wniosku. Wniosek ten musi być złożony wraz z deklaracją podatkową.
W związku z powyższym, w danym przypadku nastąpi zwrot podatku w terminie 25 dni. Początek terminu naliczany jest oczywiście od dnia złożenia danego rozliczenia – w przypadku, gdy kwoty podatku naliczonego, wykazane w deklaracji podatkowej, wynikają z:

1) faktur dokumentujących kwoty należności, które zostały w całości zapłacone, z uwzględnieniem art. 22 ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej,

2)dokumentów celnych, deklaracji importowej oraz decyzji naczelnika urzędu celnego oraz zostały przez podatnika zapłacone,

3)importu towarów rozliczanego zgodnie odpowiednimi przepisami ustawy o podatku od towarów i usług, wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, świadczenia usług, dla którego podatnikiem jest ich usługobiorca lub dostawy towarów, dla której podatnikiem jest ich nabywca, jeżeli w deklaracji podatkowej została wykazana kwota podatku należnego od tych transakcji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *