Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Okay!

RODO – co to, kogo dotyczy?

RODO czyli Rozporządzenie Ogólne o Ochronie Danych Osobowych to nowe, ujednolicone przepisy unijne dotyczące ochrony danych osobowych klientów firm.

RODO czyli Rozporządzenie Ogólne o Ochronie Danych Osobowych zacznie obowiązywać od 25 maja 2018 roku.

RODO zastąpi obecnie obowiązującą ustawę o ochronie danych osobowych. Między innymi spowoduje to zniesienie obowiązku rejestracji zbiorów danych osobowych do GIODO i posiadania polityki bezpieczeństwa.

Każda firma zobowiązana będzie za to do wprowadzenia własnego systemu ochrony danych i przestrzegania procedur dostosowanych do wszystkich procesów zachodzących w niej z wykorzystaniem danych osobowych.

W związku z powyższym większy nacisk będzie kładziony na zasady pozyskiwania zgód użytkowników na przetwarzanie danych osobowych. Dodatkowo każdy użytkownik będzie miał „prawo do bycia zapomnianym” – każda osoba fizyczna będzie mogła zwrócić się do firmy z żądaniem, aby jej dane zostały usunięte.

Nowe przepisy dotyczyły będą każdej firmy (niezależnie od jej wielkości), która w swojej działalności wykorzystuje i przetwarza dane osobowe.
zleceniobiorca i zleceniodawca.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *