Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Okay!

Gdzie można zaliczyć wydatki ponoszone na usługi pocztowe?

startup-593296_640

Niestety nie ma katalogu kosztów pośrednich, do których można zaliczyć wszelkie wydatki poniesione na usługi pocztowe lub kurierskie. Jednakże można je zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu, ponieważ są bezpośrednio związane z zarządem firmy. Aby skorzystać z tej możliwości, należy spełnić pewne wymogi — wykazanie związku z uzyskanymi przychodami oraz jego udokumentowanie.


Skąd wziąć dowody potwierdzające?
W księdze znajdują się wszelkie dowody, które mogą stwierdzić fakty dokonania danej operacji gospodarczej, są to faktury VAT, rachunki, noty korygujące itp. oraz w tym wypadku dowody opłat pocztowych i bankowych. Dzięki takim dowodom można skorzystać z ww. możliwości zaliczenia wydatków na usługi kurierskie i pocztowe.

Jeżeli przedsiębiorca skorzystał z usług pocztowych Poczty Polskiej, to nie potrzebuje faktury, jako dokumentu potwierdzającego. Wystarczy, że posiada potwierdzenie nadania, ponieważ Poczta Polska korzysta ze zwolnienia z VAT.

Natomiast przy korzystaniu z innych prywatnych firm, przedsiębiorca na pewno musi posiadać jeszcze inne dokumenty potwierdzające. Dlaczego? Ponieważ firmy prywatne nie korzystają ze zwolnienia z VAT. Jedynym plusem będzie możliwość dokonania odliczenia podatku VAT naliczonego.

2 thoughts on “Gdzie można zaliczyć wydatki ponoszone na usługi pocztowe?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *