Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Okay!

Co powinna zawierać ewidencja czasu pracy?

Prawie każdy dokument, którego prowadzenie jest obowiązkowe według przepisów prawa powinien zawierać jakieś podstawowe (minimalne) dane. W przypadku ewidencji czasu pracy przepisy prawa również podają, jakie podstawowe informacje powinny znaleźć się na takim dokumencie. Jakie? Odpowiedź poniżej.

W przypadku ewidencji czasu pracy to „Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej w sprawie zakresu prowadzenia przez pracodawców dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz sposobu prowadzenia akt osobowych pracownika §8 punkt 1 karta ewidencji czasu pracy” reguluje podstawowe dane jakie powinny znaleźć się w ewidencji i są to:

  • dane pracodawcy i pracownika
  • okres, którego dotyczy,
  • czas przepracowany ogółem, w tym: w niedziele i święta, w porze nocnej, w godzinach nadliczbowych oraz w dni wolne od pracy,
  • dyżury, urlopy, choroba, zwolnienia od pracy lub inne usprawiedliwione i nieusprawiedliwione nieobecności w pracy.

Poniżej znajduje się przykładowy wzór ewidencji czasu pracy wygenerowany z programu Systim:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *