Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Okay!

Jak wnioskować o zaliczenie zwrotu podatku VAT z JPK_V7 na poczet przyszłych zobowiązań podatkowych?

Jak wnioskować o zaliczenie zwrotu podatku VAT z JPK_V7 na poczet przyszłych zobowiązań podatkowych?

W przypadku gdy w deklaracji JPK_V7M wystąpi nadwyżka podatku naliczonego nad należnym, podatnik może część nadwyżki przeznaczyć do zaliczenia na poczet przyszłych zobowiązań podatkowych, a część przenieść na następny okres rozliczeniowy.


Deklarację w takiej sytuacji wypełniamy następująco:
– W polu 54 podajemy kwotę  podatku podlegającego zwrotowi na rachunek bankowy podatnika oraz do zaliczenia na poczet przyszłych zobowiązań podatkowych i zaznaczamy pole 59
– W polu 60 wpisujemy kwotę którą chcemy urząd skarbowy zaliczył na poczet przyszłych zobowiązań
– W polu 61 podajemy rodzaj przyszłego zobowiązania podatkowego, na poczet którego zalicza się zwrot podatku (np. wskazujemy podatek PIT, VAT lub CIT).

UWAGA: wymagane jest w takim przypadku zaznaczenie jednego z pól od 540 do 58, czyli wybranie jednej z opcji terminu zwrotu. Deklaracja bez zaznaczenia jednego z tych pól będzie niepoprawna i zostanie odrzucona przez Urząd Skarbowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *