Faktury przesyłane elektronicznie

Czy można wysyłać faktury elektronicznie, czy tylko wybrani przedsiębiorcy mogą je wysyłać w ten sposób?

Według art. 106n ustawy o podatku od towarów i usług przedsiębiorcy mogą swobodnie przesyłać faktury w formie elektronicznej, a nie tradycyjnej, jednakże odbiorca musi wyrazić zgodę (a więc akceptację) na otrzymywanie faktur tą drogą:

Art. 106n. [Stosowanie faktur elektronicznych ]

1. Stosowanie faktur elektronicznych wymaga akceptacji odbiorcy faktury.

2. W przypadku przesyłania lub udostępniania temu samemu odbiorcy jednocześnie więcej niż jednej faktury elektronicznej dane wspólne dla poszczególnych faktur mogą zostać podane tylko raz, o ile dla każdej faktury są dostępne wszystkie te dane.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *