Czy mimo wysłania pliku JPK trzeba wysłać deklaracje VAT-7?

Z nowym rokiem powstał obowiązek wysyłania ewidencji VAT w formacie pliku JPK_VAT. Przedsiębiorcy zastanawiają się jednak, czy mimo to należy wysyłać jeszcze deklarację VAT-7? Czy jednak nie jest to już obowiązkowe.

Zgodnie z przepisami prawa (art. 82 § 1b ustawy z 29.08.1997 r. Ordynacji podatkowej) określone podmioty muszą wysyłać pliki JPK do 25. dnia miesiąca do Urzędu Skarbowego.

Dodatkowo istnieje jeszcze drugi odrębny obowiązek składania w Urzędzie Skarbowym deklaracji VAT 7 – art. 99 u.p.t.u. Deklarację należy składać również do 25 dnia miesiąca.

Podsumowując, oby dwa obowiązki należy traktować jako odrębne sprawy. pomimo wysyłania ewidencji VAT w formie pliku JPK należy w dalszym ciągu wysyłać również deklarację VAT-7.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *