Kiedy umieszczać na fakturze kod PL (lub inny) nabywcy?

Przedsiębiorcy nie wiedzą dokładnie kiedy i czy w ogóle muszą umieszczać na fakturze kod PL oraz inny kod państwa członkowskiego nabywcy.

Według >art. 106e ust. 1 pkt 24 w zw. z art. 97 ust. 10 pkt 2 i 3 ustawy o podatku od towarów i usług na fakturach wystawianych przez sprzedawcę należy w niektórych sytuacjach podawać ww. kody.

Dany kod musi być na pewno umieszczony przy wystawianiu faktury, która ma dokumentować wewnątrzwspólnotowe dostawy towarów lub świadczenie usług, do których stosuje się art. 100 ust. 1 pkt 4 u.p.t.u., dla podatników podatku od wartości dodanej lub osób prawnych niebędących takimi podatnikami, zidentyfikowanych na potrzeby podatku od wartości dodanej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *